Saksamaa võidab 2014. aasta maailmameistrivõistlused

Sellega lõpeb see 2014. aasta maailmameistrivõistlused, kus võistkonnad tulid välja kõrge peaga, teised (sealhulgas Itaalia) saba jalgade vahel.

Nende maailmameistrivõistluste karika võidab Saksamaa, kui on näidanud meeskonda rohkem kui selle tiitli kõrgusel ja väravavaht Neuer, kes osutus kogu turniiri üheks parimaks. Brasiilia, neljas ja poolfinaalis alistatud, 7: 1, Joachim Löwi meeskond saab võitu laulda ja tähistada. Viimati tõstis Saksamaa karikat 1990. aastal Argentina vastu. See on neile neljas võit maailmameistrivõistlustel pärast 8 finaali mängimist.

Esimene poolaeg lõppes 0: 0, kuid Messi otsis pidevalt oma Argentinale ust, löödi värav (taas Argentinast), kuid mängust välja ja tänu Boatengile napp pääsemine. Kaks minutit vigastusaega, mis Saksamaa näib muutuvat agressiivsemaks, hoolimata palli suuremast valdamisest.

Teisel poolajal nähti paar head kasutamata võimalust nii Argentinale kui ka Saksamaale. Mõlemad meeskonnad jagasid aga suurepärast pallivaldamist, kvaliteetset sõnastust ja väga huvitavat mängu, mis muutis selle finaalmängu mängu, mis jättis pealtvaatajad lööma hinge ja see läks otse lisaajale, mis nägi kahte väsinud meeskonda, kes isegi kahe poolaja esimese lõpus lõppevad tühjalt.
Teisel lisaajal läks Saksamaa tänu Götzele 112. minutil juhtima, vapustava mänguga nagu tõeline meister. Matš, mis tundus lõputu, kuid näitas tõesti kahte meeskonda, kes näitasid, miks nad väärivad finaali pääsemist.

Nii lõpeb 2014. aasta maailmameistrivõistlused, kus meeskond, kes on näidanud kõiki oma oskusi, mäng mängu järel. Ja Itaalia? Jääb vaid loota, et see saab Venemaal 2018. aastal kätte maksta.